Kodeks pirata

Każdy wrzuca swoje.

  1. Pirat nigdy nie wydyma innego pirata.

@mishell parę dni temu napisałem 10 reguł razem ze wstępem. Zapraszam do oceny i dodawania nowych pomysłów:
"Żyjemy w świecie, w którym ciężko jest poznać prawdę. A nie znając prawdy, ciężko podejmować właściwe decyzje. Wszystko wygląda, jakby działało na opak, wbrew swojej naturze oraz wymagającego od nas ślepego fanatyzmu, wobec oficjalnej narracji. Dlatego Piraci wypracowują kodeks postępowania w dzisiejszym świecie. Jest to Kodeks Operacyjno-Merytoryczny Piratów Atakujących System. W skrócie K.O.M.P.A.S. Oto jego treść:

  1. Jeżeli chcesz być wolny, musisz pokonać strach oraz przyjąć na siebie odpowiedzialność, która przychodzi wraz z wolnością.
  2. Oficjalne informacje nie zawsze są adekwatne z faktami - zawsze weryfikuj dane informacje oraz ich źródło.
  3. Jeżeli cenisz zdrowie, to dobrze dbaj o swoje ciało, umysł, psychikę oraz pielęgnuj dobre uczucia. Długotrwałe złe myślenie może doprowadzić nawet do choroby. Dlatego myśl pozytywnie!
  4. Świadomość jest wrogiem iluzji - poszerzaj i wzbogacaj swoją świadomość, ponieważ nawet najbardziej wykształceni ludzie bez odpowiedniej świadomości potrafią zostać zmanipulowani.
  5. Nie zawsze ma się rację - przyznanie się do błędu/swojej głupoty jest niekiedy pierwszym krokiem do mądrości.
  6. Prawda nie jest kompromisem poglądów, dlatego nawet jeżeli wszyscy ludzie by się zgodzili wobec danej sprawy, nie oznacza to, że dana rzecz jest prawdziwa. Nie podążaj za tłumem!
  7. Jeżeli chcesz rozwiązać dany problem, to nie myśl o samym problemie, ale o jego rozwiązaniu. Użyj swojej kreatywności do wprowadzania korzystnych solucji.
  8. Nie daj sobie wmówić, że twoje życie nie ma sensu - to ty nadajesz sens swojemu życiu. Im szlachetniejszy cel, tym po dokonaniu jego większe spełnienie.
  9. Nie segreguj ludzi na gorszych i lepszych. Każdy z nas popełnia błędy, ale trwanie w danym błędzie jest iście diaboliczne. Czasem najlepszym wyjściem jest pokora.
  10. Sprawdzaj co wprowadzasz do swojego organizmu - nie wszystko, co kupujesz w sklepie lub aptece jest dobre dla twojego zdrowia."

@raelgraal Mam taką refleksję, co ciekawe związaną z pracami nad tym forum, otóż po jego uruchomieniu wyglądało ono bardzo skromnie, miało tylko cztery kategorie i pomyślałem ze jak ktoś to zobaczy to pomyśli że to jest dopiero raczkująca inicjatywa i ze nie warto tu zaglądać, postanowiłem ze obejrzę jak wygląda tętniące życiem forum czeskiej Partii Piratów i skopiuje ich organizacje. Miałem dobre intencje. Jednak wydaje mi się ze tworząc niepotrzebne zasady i podziały np.: to dla członków, to dla sympatyków. Zasiałem niepotrzebnie ziarno wątpliwości i tylko zniechęciłem ludzi do pisania swoich opinii. Na szczęście piraci są asertywni i poprosili admina o ten wątek /dev/null i tu pojawiły się nowe wpisy. Mój postulat wynikający z tej lekcji to:

A) Nie rób nic na siłę, pozwól rzeczą by rozwijały się we własnym tempie, miej zaufanie do ludzi.

@raelgraal @Bernard

Istotną sprawą dla mnie jest współpraca. To, co robimy tutaj:

Tworzymy, dzielimy się, wymieniamy poglądami, nie zgadzamy się z sobą - prowadzimy do kompromisu.

Pirat, powinien wspierać Pirata.
Pirat powinien mieć zawsze wolność do mówienia - nie, nie zgadzam się. Jednak wraz z tym musi mieć argumenty.

@raelgraal bardzo fajne!